Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Κέρκυρα - ΠΑΟΚ 0 - 0

Ο ΠΑΟΚ κόλλησε στον αέρα της Κέρκυρας και την αξιόμαχη ομάδα του Μάντζιου και άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς (0 - 0) MVP του αγώνα ο Αναστασόπουλος που νίκησε Σαλπιγγίδη και Αθανασιάδη κρατώντας ανέπαφη την εστία του. Υποχώρησε στην τρίτη θέση ο Δικέφαλος,. Το να πεις αν ήταν κακός ή όχι ο ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος είναι ρίσκο, από τη στιγμή που είχε περισσότερες τελικές φάσεις και καθαρές ευκαιρίες για να προηγηθεί. Βέβαια, δεν έβγαλε κάτι στο γήπεδο που να πιστοποιεί την ανωτερότητά του, ενώ έπεσε πάνω σε μια Κέρκυρα που μετά τα τελευταία αποτελέσματα και δη αυτό στη Νέα Σμύρνη, έχει πάρει τα πάνω της και δείχνει εξαιρετική όσον αφορά στο ανασταλτικό κομμάτι. Παράλληλα, είχε να αντιμετωπίσει και τον δυνατό άνεμο,. Πέραν αυτού ο Δικέφαλος έπεσε πάνω και στον εξαιρετικό Αναστασόπουλο, ο οποίος στο 14ο λεπτό είπε όχι στη διπλή χαμένη ευκαιρία των Σαλπιγγίδη και Αθανασιάδη. Κέρκυρα - ΠΑΟΚ 0-0,. http://youtu.be/tTuorXg2pnw

Αμφότεροι πλάσαραν από κοντά, αλλά δεν μπόρεσαν να ανοίξουν το σκορ,.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να είναι πιο επικίνδυνος επιθετικά, ενώ η Κέρκυρα μετά το 25' άρχισε δειλά -δειλά να ανεβαίνει θέλοντας να απειλήσει τον Χακόμπο. Το κατάφερε στο 45ο λεπτό με το σουτ του Λεόν, το οποίο έδιωξε εντυπωσιακά ο γκολκηπερ των φιλοξενούμενων και με τον Τσουμάνη που σχεδόν εξ επαφής έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι,. http://www.aokerkyra.com.gr/,.  ΜΑΝΤΖΙΟΣ: «Μεγάλο αποτέλεσμα!»