Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Σαρλερουά - Aντερλεχτ 2 - 0

Την ευκαιρία να βρεθεί έστω και προσωρινά μόνη της στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του Bελγικού Πρωταθλήματος έχασε η Αντερλεχτ, καθώς γνώρισε εκτός έδρας την ήττα 2 - 0 από τη Σαρλερουά, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής,. Σε μία αναμέτρηση, η έναρξη της οποίας άργησε κατά μία ώρα λόγω ληστείας στο γήπεδο, οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν σε κανέναν σημείο του αγώνα να φανούν απειλητικοί,. Στον αντίποδα με αυτούς τους τρεις βαθμούς οι γηπεδούχοι ξεκόλλησαν από τις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας,. Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η Σαρλερουά έφτασε σε μία πολύ μεγάλη νίκη. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 29ο λεπτό ο Ροσίνι και το τελικό 2 - 0 έγινε στο 47’ με αυτογκόλ του Βασιλέφσκυ. Η αναμέτρηση άργησε κατά μία ώρα να ξεκινήσει, καθώς έγινε ληστεία στο γήπεδο, με τις δυνάμεις της αστυνομίας να προσπαθούν να συλλάβουν τον κλέφτη, αποκλείοντας τον περιβάλλοντα χώρο του σταδίου,. http://www.rsca.be/go/en/news