Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2012

Νίκη....σε στο φινάλε

Η Νίκη Βόλου ήταν η μεγάλη νικήτρια στο παιχνίδι που έκλεισε την πρώτη ημέρα της τέταρτης αγωνιστικής στην Football League,. Η ομάδα του Βόλου επικράτησε με 1 - 0 του Ηρακλή στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρη σε γκολ του Μήτση. Στους επτά βαθμούς οι νικητές, που πανηγύρισαν για πρώτη φορά εφέτος μπροστά στο κοινό τους,. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, με τους δύο αντιπάλους να μην μπορούν να δημιουργήσουν ιδιαίτερες ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες,. Στο 90’+1’ και αφού η μπάλα πέρασε από… πολύ κόσμο μέσα στην περιοχή μετά το κόρνερ του Τάντιτς, ο Μήτσης βρέθηκε στην πορεία της και με προβολή διαμόρφωσε το 1 - 0, προκαλώντας ξέφρενους πανηγυρισμούς στο Πανθεσσαλικό,. Οι Βολιώτες έφτασαν έτσι τους επτά βαθμούς, διπλασιάζοντας τις νίκες τους στο πρωτάθλημα, την ίδια στιγμή που οι Ηρακλειδείς έμειναν στους πέντε,.http://www.nikivoloumembers.org/