Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2012

Αλγερία - Βοσνία 0 - 1

( 94' Σβράκα ) η Βοσνία συνεχίζει την τρελή της πορεία και στα φιλικά, επικράτησε στο τέλος της Αλγερίας εκτός έδρας 1 - 0 παρά το γεγονός πως το γήπεδο ήταν σε μαύρο χάλι! Το γήπεδο δεν βοηθούσε για καλό ματς, οι Βόσνιοι μπήκαν στην... πισίνα και συνέχισαν τις νίκες. Η αντίπαλος της Εθνικής μας ήταν καλύτερη καθ' όλη τη διάρκεια του ματς, δεν άφησε πολλά περιθώρια στην Αλγερία χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να σκοράρει. Στο α' μέρος Τζέκο και Πιάνιτς δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στην επανάληψη ο Σούσιτς έβγαλε τους ηγέτες της ομάδας, Μισίμοβιτς, Ιμπίσεβιτς και Τζέκο, ωστόσο η νίκη ήρθε στις καθυστερήσεις, με τον Στεφάνοβιτς να βγάζει πασα στον Σβράκα και ο μέσος της Ζελέζνιτσαρ από κοντά να διαμορφώνει το 1 - 0,.http://www.youtube.com/embed/NAT-RHIqV10,. http://www.nfsbih.ba/