Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2012

Παρτιζάν - Ιντερ 1 - 3

( 90΄ Τόμιτς - 51΄ 75΄ Παλάσιο 87΄ Γκουαρίν) μία ακόμα μέρα στη δουλειά ήταν για την Ιντερ η εκτός έδρας αναμέτρηση με την Παρτιζάν για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Γιουρόπα Ληγκ,. Οι νερατζούρι χρειάζονταν μία νίκη για να πάρουν το εισιτήριο για τους 32 και την πέτυχαν με… σβηστές τις μηχανές με σκορ 3 - 1,. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ροντρίγκο Παλάσιο με τα δύο τέρματα που πέτυχε,. Για ένα ημίχρονο η Ιντερ έδειχνε ότι δεν την… ένοιαζε και πολύ το τι θα γίνει στο παιχνίδι, από την στιγμή που κρατούσε με άνεση το μηδέν στην άμυνα. Ωστόσο, τα πράγματα άλλαξαν στο δεύτερο μέρος με τους νερατζούρι να μπαίνουν δυνατά στην αναμέτρηση και να ανοίγουν το σκορ με τον Παλάσιο στο 51ο λεπτό,. Η Παρτιζάν πίεσε για την ισοφάριση, χωρίς όμως να καταφέρει το κάτι παραπάνω. Αντίθετα η Ιντερ και πάλι με τον Παλάσιο στο 75’ διπλασίασε τα δικά του τέρματα και της ομάδας. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Γκουαρίν στο 87’, ο οποίος έκανε το 3 - 0 και κλείδωσε την πρόκριση. Το γκολ της… τιμής για τους γηπεδούχους ο Τόμιτς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Πλέον οι νερατζούρι θα παλέψουν με την Ρούμπιν για την πρωτιά στον όμιλο,. http://www.uefa.com/uefaeuropaleague/season=2013/matches/round=2000356/match=2009978/index.html,. http://www.inter.it/aas/hp?L=en