Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2012

Αννόβερο - Χέλσινμποργκ 3 - 2

( 3΄ 50΄ Ντιούφ 90΄ πεναλτυ Χούζτι - 59΄ Τζούρντιτς 67΄ Μπεντόγια ) την πρόκριση στους 32 του Europa League πανηγύρισε το Αννόβερο μετά τη νίκη με σκορ 3 - 2 επί της Χέλσινμποργκ, για την τέταρτη αγωνιστική,. Τα εύκολα - δύσκολα έκαναν οι Γερμανοί, οι οποίοι προηγήθηκαν 2 - 0 και χρειάστηκαν το εύστοχο πέναλτυ του Χούζτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για φτάσουν στο τρίποντο,. Πιο δύσκολα απ’ ό,τι δείχνει το τελικό σκορ, το Αννόβερο έφτασε στη νίκη με σκορ 3 - 2 επί της Χέλσινμποργκ και την πρόκριση στους 32,.
Η Γερμανική ομάδα ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο, αφού με τη… σέντρα ο Ντιούφ (3’) έκανε το 1 - 0, με αυτό να είναι και το σκορ του πρώτου ημίχρονου. Οπως ξεκίνησαν στο πρώτο, έτσι έκαναν και στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι, με τον Ντιούφ στο 50’ να τους δίνει αέρα δύο τερμάτων,. http://www.hannover96.de/CDA/index.php?id=home