Κυριακή 7 Απριλίου 2013

Θέλτα - Ράγιο Βαγιεκάνο 0 - 2

Την πρώτη της νίκη μετά από δύο αγωνιστικές πέτυχε η Ράγιο Βαγιεκάνο και μάλιστα εκτός έδρας. Αγωνιζόμενη στο Βίγκο υποχρέωσε την Θέλτα σε ήττα 2 - 0,. Την πρώτη της νίκη μετά από δύο αγωνιστικές πέτυχε η Ράγιο Βαγιεκάνο και μάλιστα εκτός έδρας. Αγωνιζόμενη στο Βίγκο υποχρέωσε την Θέλτα σε ήττα 2 - 0, η οποία την φέρνει κοντά στις θέσεις που δίνουν ένα εισιτήριο για τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις,. Στο 14ο λεπτό ο Πίτι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι διατήρησαν το προβάδισμα στο παιχνίδι μέχρι και στο τέλος τους αγώνα… Στο 83ο λεπτό η Βαγιεκάνο διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ντελίμπασιτς ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2 - 0 υπέρ των φιλοξενούμενων

Κυριακή, 7 Απριλίου  Θέλτα - Ράγιο Βαγιεκάνο 0 - 2   ( 14’ Πίτι 83’ Ντελίμπασιτς )