Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2012

Παναχαϊκή - Καβάλα 0 - 1 Βύζας Μεγάρων - Εθνικός Γαζώρου 0 - 0

Παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με παίκτη λιγότερο για 25 λεπτά, η Καβάλα επικράτησε 1 - 0 της Παναχαϊκής, σε ένα ματς που η είσοδος για τους φιλάθλους ήταν ελεύθερη. Οι Αργοναύτες εκμεταλλεύθηκαν την πολύ καλή απόδοση που είχαν στο δεύτερο ημίχρονο και απέδρασαν από την Αχαΐα. Ο Ταμαντανί Ενσαλίβα λίγο έλειψε να τους κρεμάσει, καθώς δέχθηκε δύο κίτρινες μέσα σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα και αποβλήθηκε στο 65ο λεπτό, αλλά ο Αναστασόπουλος είπε την τελευταία λέξη στο 87ο λεπτό. Στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αποστολίδης έκανε την απόκρουση του αγώνα ( έβγαλε με τα ακροδάχτυλα την κεφαλιά του Κωνσταντινίδη ) εξασφαλίζοντας τη νίκη για την ομάδα του,. http://www.panachaiki.gr/

Παναχαϊκή (Φυντάνης): Πίτκας, Σπίνουλας, Κοκκίνης, Σαλαμαστράκης,
Βοσκόπουλος, Καραμανλής, Ντίνας, Ντιόγκο, Γκούρτσας
(65' Κοιλιάρας) Βασιλαντωνόπουλος ( 46' Κωνσταντινίδης ) Μαπούκου,.

Καβάλα (Βασιλακάκης): Αποστολίδης, Γελαδάρης, Τριποτσέρης,
Παγώνης, Μαραγκός, Ντιέ (85' Πλιάγκας) Ενσαλίβα, Χλωρός
(68' Αναστασόπουλος) Μοκάκε, Ντος Σάντος, Μπρατσιάνι ( 77' Μιγιάτοβιτς )

Βύζας Μεγάρων - Εθνικός Γαζώρου 0 - 0

Ισόπαλοι χωρίς γκολ αναδείχθηκαν Βύζας Μεγάρων και Εθνικός Γαζώρου, με αποτέλεσμα αμφότεροι να μείνουν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Παναγόπουλος που με τις επεμβάσεις του στο πρώτο ημίχρονο κράτησε όρθιους τους γηπεδούχους. Η ομάδα του Παναγιώτη Τζαναβάρα είχε τον έλεγχο στο δεύτερο