Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2012

Φωκικός - Παναιτωλικός 0-1 Καλλιθέα - Αναγέννηση Γιαννιτσών 3-2

Εχοντας τη συμπαράσταση 200 οπαδών του, ο Παναιτωλικός των πολλών απουσιών υποχρέωσε το Φωκικό στην πρώτη του ήττα.
Ο γρήγορος ρυθμός του πρώτου ημιχρόνου ευνόησε την ομάδα του Νίκου Καραγεωργίου που με το γκολ του Σφακιανάκη στο 39ο λεπτό πήρε τους τρεις βαθμούς. Το δεύτερο μέρος κύλησε αθόρυβα, γεγονός που συνέβαλε στην άνετη, όπως αποδείχθηκε, επικράτηση των φιλοξενούμενων. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη νίκη του αγρινιώτικου συλλόγου και πρώτη εκτός έδρας,. http://www.fokikos.gr/,.  http://www.panetolikos.gr/

Φωκικός (Βαζέχα): Γεωργίου, Θωμόπουλος, Εσόνο, Λίτσος (63' Παπαζούδης)
Κωστόπουλος, Τετέ, Σκαρίμπας ( 46' Γκόμες ) Ταμπάκης,
Θέος ( 51' Αμπντουραχμάνι ) Ευσταθίου, Μπουλούλης

Παναιτωλικός (Καραγεωργίου): Τακίδης, Μητρόπουλος, Γκόλιας,
Αγκουάρο, Ιωάννου, Κούσας, Μπογκντάνοβιτς (79' Γιάνεφ)
Σφακιανάκης, Μύγας (68' Δάρλας) Κουτσοσπύρος, Φαβάλι (85' Πασάς)

Καλλιθέα - Αναγέννηση Γιαννιτσών 3 - 2

Επειτα από ένα χορταστικό τελευταίο εικοσάλεπτο, η Καλλιθέα επικράτησε 3 - 2 της Αναγέννησης Γιαννιτσών και επέστρεψε στις επιτυχίες. Στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι έχασαν κλασσικές ευκαιρίες στο 27' το 43' και το 45', όμως, η ομάδα του Νίκου Παντέλη ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ ( στο 43' με δυνατό σουτ του Ντακόλ ) Οταν ο τελευταίος έκανε το 2 - 0 στο 69' με ωραίο πλασέ, οι περισσότεροι πίστεψαν ότι το ματς είχε τελειώσει, αλλά το τελευταίο δεκάλεπτο είχε μπόλικο σασπένς. Αρχικά ο Σερέτης μείωσε με κεφαλιά στο 80', τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μαρουκάκης με κοντινή προσπάθεια ξανάδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους γηπεδούχους, ενώ στο 90' ο Φάμπιο με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα,. http://www.kallitheafc.gr/,. http://www.sfag.gr/

Καλλιθέα (Παντέλης): Κατσούλης, Χριστοφιλέας, Πλάτανος (55' Ρουσάκης)