Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Στουτγκάρδη - Αννόβερο 2 - 4

Αννόβερο και Γκλάντμπαχ πέτυχαν σημαντικές εκτός έδρας νίκες με ανατροπές στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι σε Στουτγκάρδη και Γκρόιτερ Φυρτ αντίστοιχα με 4 - 2 σε ματς που είχαν συνολικά πέντε πέναλτυ για την ενδέκατη αγωνιστική της Bundesliga,. Η Στουτγκάρδη προηγήθηκε 2 - 0 στο πρώτο μέρος, αλλά με πρωταγωνιστή τον Αμπντελαουέ που πέτυχε δύο γκολ το Αννόβερο σκόραρε τέσσερις φορές στην επανάληψη και ανέβηκε στην έκτη θέση με 17 βαθμούς,. Η Γκλάντμπαχ βρέθηκε να χάνει με 2 - 1 από την Γκρόιτερ Φυρτ στο πρώτο μέρος, αλλά πήρε τη νίκη με 4 - 2,. Οι γηπεδούχοι έπαιζαν με δέκα παίκτες από το 12’ με την αποβολή του Κλάινε, ενώ στις καθυστερήσεις έχασαν και δεύτερο παίκτη με κόκκινη κάρτα, τον Πέκοβιτς,. Μπάγερν Μονάχου - Αιντραχτ Φρανκφούρτης 2 - 0

Μάιντς - Νυρεμβέργη 2 - 1

Κυριακή 11/ 11

Βόλφσμπουργκ - Λεβερκούζεν 3 - 1 ( 5’ 16’ Ντιέγκο 33’ Ντοστ -Κίσλινγκ )
( 21’ Γκέντνερ 37’ πεναλτυ Ιμπίσεβιτς
- 57’ Σόμπιεχ 65’ πεναλτυ Σλάουντραφ 69’ 73’ πεναλτυ Αμπντελαουέ )
Γκρόιτερ Φυρτ - Γκλάντμπαχ 2 - 4
( 10’ πεναλτυ Νέριγκ 43’ Πριμπ - 22’ Βεντ 51’ Στραντσλ 57’ Χέρμαν 92’ πεναλτυ Μαρξ )