Πέμπτη 22 Νοεμβρίου 2012

Γκλάντμπαχ - ΑΕ Λεμεσσου 2 - 0

( 79' 90+1' Ντε Καμάργκο ) εμειναν πάλι με τις καλές εντυπώσεις οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΛ, που κοίταξαν στα μάτια την Γκλάντμπαχ και πάλεψαν στα ίσα μέσα στο Μπορούσια Παρκ, ωστόσο δεν τα κατάφεραν να αποσπάσουν βαθμολογικό κέρδος,. Η ομάδα του Ζόρζε Κόστα γνώρισε την ήττα με 2 - 0 και αποκλείστηκε οριστικά από την συνέχεια του Γιουρόπα Ληγκ. Τα δύο τέρματα της γερμανικής ομάδας πέτυχε στα τελευταία λεπτά ο Ντε Καμάργκο, στο 79' με σουτ και στο 90' με κεφαλιά.
Η ΑΕΛ άντεξε μέχρι το 75', όταν και αποβλήθηκε ο Μπεμπέ για μαρκάρισμα στον Χρμάν λίγο πριν εισέλθει στην περιοχή του Ντεγκρά,. Η ΑΕΛ στάθηκε πολύ καλά στον αγώνα και θα μπορούσε με μεγαλύτερη προσοχή και αυτοσυγκέντρωση στην τελική προσπάθεια να πετύχει κάποιο γκολ, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο. Στην συνέχεια δέχθηκε την πίεση από την Γκλάντμπαχ, και παρά την παλλικαρίσια προσπάθεια της λεμεσιανής ομάδας, τελικά δεν απέφυγε την ήττα. Πλέον απομένει ο τελευταίος αγώνας με την Μαρσέίγ για να ολοκληρωθεί η περιπέτεια της ΑΕΛ στους ομίλους του Γιουρόπα Ληγκ,.  Γκλάντμπαχ-ΑΕΛ 2-0: Το ταξίδι στο όνειρο τελείωσε άδοξα… (vids&pics)