Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

Μορεϊρένσε - Μπενφίκα 0 - 2

Δεν μπορεί, κάτι τρέχει με τα πορτογαλικά γήπεδα. Προ ημερών ήταν η αναμέτρηση της Μπράγκα με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για το Champions League που διακόπηκε προσωρινά λόγω πτώσης τάσης στην ηλεκτροδότηση του γηπέδου. Χθες σειρά πήρε ο αγώνας της Μορεϊρένσε με την Μπενφίκα
(0 - 2) για το Κύπελλο, που διακόπηκε στο 79ο λεπτό και για 23 ολόκληρα λεπτά, αφού το σκοτάδι σκέπασε το γήπεδο,. Η Μπενφίκα, που αγωνίζεται στο Στάδιο του Φωτός (όπως μεταφράζεται το Ντα Λουζ) δεν πτοήθηκε και με την επανέναρξη ο Καρντόσσο ζευγάρωσε το γκολ του Μάτιτς από το 54’ χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη - πρόκριση στους 16 του θεσμού,.http://www.youtube.com/embed/nsj-E2MdASw