Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Γουέστ Χαμ - Στόουκ Σιτυ 1 - 1

Οι δύο ομάδες, έμειναν στο 1 - 1 στο Απτον Παρκ στο παιχνίδι που ολοκλήρωσε τη 12η αγωνιστική της Πρέμιερ Ληγκ και έχασαν μεγάλη ευκαιρία,. Τα σφυριά για να πλησιάσουν την πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα και οι πότερς για να απομακρυνθούν από την επικίνδυνη ζώνη,. Η ομάδα του Τόνυ Πιούλις προηγήθηκε στο
13ο λεπτό με ωραίο γκολ από τον Τζόναθαν Γουωλτερς, αλλά
ο Ο’ Μπράιεν αιφνιδίασε και σκόραρε στο δεύτερο μέρος για το τελικό 1 - 1,. Το παιχνίδι ήταν όπως ακριβώς το περίμεναν όλοι. Δύο ομάδες που σκοράρουν και που κυνηγούν το θετικό αποτέλεσμα, επιβεβαίωσαν… από το πρώτο δευτερόλεπτο τις προσδοκίες. Παίζοντας ανοιχτά και μεταφέροντας τη μπάλα γρήγορα απ’ τη μια περιοχή στην άλλη, πρόσφεραν θέαμα και ο Γουωλτερς στο 13ο λεπτό, έδωσε το προβάδισμα στη Στόουκ,. Με εκτέλεση κόρνερ… δουλεμένη στην προπόνηση, σούταρε δυνατά για το 1 - 0,. Η Γουέστ Χαμ έτρεξε πολύ για να καταφέρει να ισοφαρίσει άμεσα, αλλά πιο κοντά στο γκολ έφτασαν οι φιλοξενούμενοι. Στο 37’, ο Στηβεν Ενζονζί από 28 μέτρα, τράνταξε το δοκάρι της εστίας του Γιόσι Γιασκελάινεν,. PREMIER LEAGUE LIVE: West Ham v Stoke - as it happens from Upton Park,. Η απάντηση τελικά ήρθε από τα σφυριά με την έναρξη της επανάληψης