Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Ολυμπιακός - Κέρκυρα 2 - 0

Ο Μήτρογλου άνοιξε το σκορ (με το 2,.100ό ερυθρόλευκο γκολ) και ο Σιόβας ολοκλήρωσε το εύκολο 2 - 0 του Ολυμπιακού επί της Κέρκυρας για την 11η αγωνιστική της Super League,. Πλέον, οι Πειραιώτες στρέφουν την προσοχή τους στο εκτός έδρας ματς με τη Σάλκε,. Τέτοια ματς, σαν αυτό κόντρα στην Κέρκυρα, ειδικά αν ακολουθεί ευρωπαϊκό παιχνίδι, είναι μία πρώτης τάξεως ευκαιρία για τον προπονητή να δοκιμάσει νέα πρόσωπα στην ενδεκάδα. Oπως έκανε ο Ζαρντίμ, ο οποίος έβαλε τον Ντιακιτέ και τον είδε στο 24ο λεπτό να κάνει τη σέντρα για την κεφαλιά -γκολ του Κώστα Μήτρογλου. Για την ιστορία, αυτό ήταν το 2,.100ό ερυθρόλευκο γκολ στην Α' Εθνική,. Μέχρι εκείνο το σημείο ο Ολυμπιακός έκανε... πλάκα. Eπαιζε στο μισό γήπεδο την Κέρκυρα, η οποία παρακολουθούσε το παιχνίδι των γηπεδούχων και αναχαίτισε αρκετές επιθέσεις τους. Πέραν αυτού, είδαμε ωραίες ατομικές ενέργειες από τους Πειραιώτες που βρήκαν τους κενούς χώρους και τις ευκαιρίες να βγάλουν ταλέντο στον αγωνιστικό χώρο και να ικανοποιήσουν τους οπαδούς τους,. Oσον αφορά στην Κέρκυρα, η μόλις μία τελική στο πρώτο ημίχρονο - και αυτή προς το τέλος - έδειχνε ξεκάθαρα την εικόνα της αναμέτρησης, η οποία διατηρήθηκε και στο β' μέρος,. http://www.sport-fm.gr/videos/1025302/embed