Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΣ Γιαννινα 2 - 0

Με το υπέροχο γκολ του Ουσέρο στο 41' και του Εγκον στις καθυστερήσεις ο Αστέρας Τρίπολης νίκησε 2 - 0 τον αξιόμαχο ΠΑΣ και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα,. Ο Αστέρας Τρίπολης διατήρησε το σερί νικών στην Τρίπολη, το διεύρυνε στους τέσσερις αγώνες και έφτασε στους 17 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Οι Αρκάδες με όπλο την αυτοπεποίθηση και έχοντας σε καλή μέρα τους Περόνε και Φούλοπ κέρδισαν τον αξιόμαχο ΠΑΣ Γιάννινα με 1 - 0,. Τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης θα ξεχαστούν γρήγορα καθώς πέρα από φάουλ, κίτρινες και πολλά λάθη δεν είχαν τίποτε άλλο αξιόλογο. Μετά το 20ο λεπτό ο Σανκαρέ έκανε το πρώτο σουτ στον αγώνα με την μπάλα να βρίσκει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Φούλοπ, ενώ στο 26’ ο Ιλιτς βγήκε τετ -α- τετ με τον Φούλοπ αλλά ο Ούγγρος τερματοφύλακας του Αστέρα συνέχισε το σερί των θετικών εμφανίσεων και απομάκρυνε την μπάλα,. Οι Αρκάδες πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους είχαν μια ευκαιρία με σουτ του Ναβάρο στην εξωτερική πλευρά των διχτύων, ενώ κατάφεραν να προηγηθούν σε μια φάση όπου οι Τσαμπούρης, Ναβάρο και Περόνε έκρυψαν την μπάλα με γρήγορο συνδυασμό και ο Ουσέρο με κίνηση φορ σκόραρε με κοντινή προβολή. Ο Φούλοπ έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια με το 1 - 0, καθώς σε σουτ του Ιλιτς στο 45 απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ,.