Κυριακή 4 Νοεμβρίου 2012

Νταντη Γιουνάιτεντ - Σέλτικ 2 - 2

Απίστευτα πράγματα συνέβησαν στην αναμέτρηση της Νταντη με την Σέλτικ στην έδρα της πρώτης, ώστε να γκελάρουν για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική οι Κέλτες,. Ολη η ιστορία του αγώνα γράφτηκε στο φινάλε, καθώς οι φιλοξενούμενοι αν και προηγούνταν με 2 - 0… κατάφεραν να δεχτούν την ισοφάριση σε διάστημα δύο λεπτών στις καθυστερήσεις,. Τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, με την Σέλτικ να ανοίγει το σκορ στο 69’ με τον Μικού. Το 2 - 0 για τους Κέλτες έκανε στο 80’ και όλα έδειχναν ότι καθάρισαν το παιχνίδι. Η Νταντη, όμως, δεν είχε πει την τελευταία της κουβέντα και αφού αρχικά μείωσε το 89’ με τον Μακάυ, ισοφάρισε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Αμπροουζ, προκαλώντας έμφραγμα στην Σέλτικ,. Εισιτηρια 10,521,. Νταντη - Χαρτς 1 - 0