Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2012

Αρμενία - Λιθουανία 4 - 2

( 7' Μανουτσαριάν 50' Μεκρετσιάν 56' Μεκιταριάν 72' Οζμπιλίζ - 66' Τσβεντούκας 83' πέναλτυ Ριμκεβίτσιους ) η Λιθουανία δεν κατάφερε να χαλάσει το πάρτι της Αρμενίας στο Γερεβάν, στο αντίο του αρχηγού της χώρας, Σαργκίς Χοβσεπιάν ( 130 συμμετοχές ) Οι γηπεδούχοι επιβλήθηκαν 4 - 2 των Λιθουανών και πήραν εκδίκηση για τη συντριβή 3 - 0 πριν από ένα χρόνο στο Κάουνας. Η αντίπαλος της Εθνικής παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές στο γήπεδο και το πλήρωσε, με τον Εντγκαρ Μανουτσαριάν να ανοίγει το σκορ στο 6', τον Κάρλεν Μεκρετσιάν να κάνει το 2 - 0 στο 48' και τον Χένρικ Μεκιταριάν το 3 - 0 μετά από επτα λεπτά. Η Λιθουανία απάντησε με τον Κάρολις Τσβεντούκας, αλλά ο Αράς Οζμπιλίζ συνέχισε το σωου των γηπεδούχων. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Αρτούρας Ριμκεβίτσιους στο 83ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτυ,. http://www.ffa.am/en

Η αρχική σύνθεση της Λιθουανίας: Αρλάουσκις, Αντριουσκεβίτσιους,