Τετάρτη 21 Νοεμβρίου 2012

B΄Κατηγορια, 10η αγωνιστική

Μεγάλη νίκη για τον Εθνικό Γαζώρου στα Γιαννιτσά επί της Αναγέννησης στο ντέρμπυ της 10ης αγωνιστικής. Το συγκρότημα του Παναγιώτη Διλμπέρη σκόραρε νωρίς και συγκεκριμένα στο 10ο λεπτό με τον Γκόγκα και κατάφερε να φύγει με το διπλό που στέλνει τον Εθνικό στους 18 βαθμούς - παραμένοντας πρώτος - και αφήνοντας την Αναγέννηση στους 15,. Η μεγαλύτερη ευκαιρία των γηπεδούχων να πάρουν έστω το βαθμό της ισοπαλίας χάθηκε στο 52ο λεπτό όταν ο Χατζόγλου έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι,. Τα πάνω του παίρνει ο Ηρακλής Ψαχνών, ο οποίος μετά την ισοπαλία στην Καβάλα την περασμένη αγωνιστική, νίκησε 2 - 1 τον Βύζαντα Μεγάρων και διατήρησε την επαφή του με τις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με κεφαλιά του Χαϊκάλη στο 29ο λεπτό, ενώ  στο 54ο λεπτό ο Ποκόνγκ έδωσε στον Ηρακλή αέρα δύο τερμάτων. Η ομάδα του Θύμιου Γεωργούλη μείωσε λίγο αργότερα με τον Ντιαλό, αλλά δεν μπόρεσε να πάρει έστω την ισοπαλία.