Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Χόφενχαϊμ - Βόλφσμπουργκ 1 - 3

Οι λύκοι της Βόλφσμπουργκ έχουν αρχίσει να… σεληνιάζονται. Το έδειξαν με την τριάρα επί της Λεβερκούζεν την προηγούμενη αγωνιστική και σήμερα με το 3 - 1 επί της Χοφενχάιμ και μάλιστα εκτός έδρας, έστειλαν σε όλους το μήνυμά τους,. Για τους λύκους το ματς άρχισε ιδανικά. Στο 7ο λεπτό, ο Χασέμπε σκόραρε και έκανε το 1 - 0 ενώ στο 24΄ο Ντοστ νίκησε τον γκολκηπερ της Χοφενχάιμ και έβαλε την ομάδα του μπροστά με δύο τέρματα,. Ο Νάλντο στο 78΄ πέτυχε το τρίτο τέρματα της Βόλφσμπουργκ που ήταν ξεκάθαρα ανώτερη σε όλο το ματς. Το μόνο που κατάφερε να κάνει η Χοφενχάιμ ήταν να μειώσει στο τελικό 3 - 1 με τέρμα του Ντερτιγιόκ στο 88ο λεπτό,. Η Βόλφσμπουργκ με την νίκη αυτή ανέβηκε στους 14 πόντους και απομακρύνθηκε, για την ώρα τουλάχιστον, από την ζώνη του υποβιβασμού,. 1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg – Bundesliga – Blick

1899 Hoffenheim - VfL Wolfsburg 1 - 3