Πέμπτη 15 Νοεμβρίου 2012

Ρωσία - ΗΠΑ 2 - 2

( 9' Σμόλωφ 84' πέναλτυ Σιρόκωφ - 76' Μπράντλευ 90+' Ντίσκερουντ ) Λίγα δευτερόλεπτα έμεναν στο χρονόμετρο πριν ο διαιτητής της αναμέτρησης του Ρωσία - ΗΠΑ σφυρίξει τη λήξη του αγώνα,. Ωστόσο, αυτό δεν εμπόδισε τους ποδοσφαιριστές των Ηνωμένων Πολιτειών με τον Μίκελ Ντίσκερουντ να παγώσουν όλους όσους βρίσκονταν στο Κούμπαν Στάντιον, αφού ισοφάρισαν στο τέλος τους γηπεδούχους και έτσι έφυγαν με το 2 - 2 από εκεί, στο φιλικό μεταξύ των δύο εθνικών ομάδων,. Εκείνοι που μπήκαν πιο δυνατά ήταν οι γηπεδούχοι, με αποτέλεσμα να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Σμόλωφ στο 9’,. Ωστόσο, με την πάροδο του χρόνου, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους και απείλησαν την εστία των Ρώσων, χωρίς όμως να σημειώσουν κάποιο τέρμα,. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Φάμπιο Καπέλο μπήκαν εξ ίσου δυνατά, όπως είχαν κάνει και στο πρώτο, όμως οι Αμερικανοί ισοφάρισαν στο 76’ με τον Μπράντλευ,. Το 1 - 1 δεν κράτησε για πολύ, αφού οκτώ λεπτά αργότερα οι Ρώσοι προηγήθηκαν εκ νέου με τον Σιρόκωφ, ο οποίος ήταν εύστοχος από το σημείο του πέναλτυ,. http://www.rfs.ru/