Τρίτη 20 Νοεμβρίου 2012

Νόρτζελαντ - Σαχτάρ Ντόνετσκ 2 - 5

( 24' Νόρντστραντ 29' Λόρεντζεν - 26' 53' 81' Αντριάνο 44' 50' Γουίλλιαν ) Ολα τα λεφτά στη συγκεκριμένη αναμέτρηση δεν είναι η (αναμενόμενη) νίκη της Σαχτάρ στη Δανία, αλλά το... unfair play του Αντριάνο, ο οποίος ισοφάρισε το γκολ του Νόρντστραντ. Οι φιλοξενούμενοι διόρθωσαν με... τρόπο το λάθος του Βραζιλιάνου, η Νόρτζελαντ πήρε ξανά το προβάδισμα στο 29' με τον Λόρεντζεν, αλλά η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων δεν άφηνε περιθώρια στους Δανούς,. Στο 44ο και 50ο λεπτό ο Γουίλλιαν σκόραρε δις και γύρισε το ματς, ενώ στο 53ο λεπτό ο Αντριάνο έβαλε γκολ σωστά αυτή τη φορά και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2 - 4,. Στο 81' ο Βραζιλιάνος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και με χατ - τρικ διαμόρφωσε το τελικό 5 - 2, που στέλνει τους Ουκρανούς στην επόμενη φάση,.

ΝΟΡΤΖΕΛΑΝΤ: Χάνσεν, Οκόρε, Μτίλιγκα, Πάρκχαρστ, Ρούνιε,