Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2012

Πανσερραϊκός - Ολυμπιακός Βόλου 2 - 2 Ηρακλής Ψαχνών - Πιερικός 2 - 0

Το ντεμπούτο του Σούλη Παπαδόπουλου στον πάγκο του Ολυμπιακού Βόλου περιείχε ανάμικτα συναισθήματα, αφού ναι μεν πήρε βαθμό από μία δύσκολη έδρα, αλλά ισοφαρίστηκε στο 92',. Οι Θεσσαλοί άγγιξαν το γκολ στο 2', όταν το σουτ του Πινδώνη τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Λουσινί, αλλά η ομάδα που το έβαλε ήταν ο Πανσερραϊκός με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Κόντου στο 32',.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων, πάντως, ήρθε άμεσα με τον Στουρνάρα και στο 57' ο Ογιαρμπίντε έπιασε στον ύπνο την αντίπαλη άμυνα και έδωσε το προβάδισμα στον Ολυμπιακό. Ολα έδειχναν ότι ο σύλλογος της Μαγνησίας θα έφευγε με τους τρεις βαθμούς, αφού ο Ανάκογλου σημάδεψε το δοκάρι στο 61', αλλά ο Γκουγκουλιάς που είχε περάσει ως αλλαγή, εκμεταλλεύθηκε το λάθος του Γκίτκου στις καθυστερήσεις και έγραψε το τελικό 2 - 2,. http://www.youtube.com/embed/B8gX7_-0288

Πανσερραϊκός (Γρηγορίου): Λουσινί, Κιάσσος, Τσαούσης,
Μπριλάκης, Σιάκκας, Παρασκευαΐδης ( 63' Γκουγκουλιάς ) Ανάκογλου,
Ράνιτς, Κόντος, Τοντόρωφ ( 56' Μπονέρης ) Μπανγκουρά,.

Ολυμπιακός Βόλου (Παπαδόπουλος): Γκίτκος, Πινδώνης, Τσιάτσιος,
Πετρωφ, Κατσιαρός (65' Καρράς) Γόγολος, Μπακαγιόκο (88' Κόλεφ)
Γαλάνης (59' Ανιέντε) Στουρνάρας, Παλαιολόγος, Ογιαρμπίντε,.

Ηρακλής Ψαχνών - Πιερικός 2 - 0

Ο Ηρακλής Ψαχνών εκμεταλλεύθηκε την έδρα του, βάζοντας από νωρίς τις βάσεις για τη νίκη επί του Πιερικού.
Η τύχη, πάντως, ευνόησε την ομάδα του Βασίλη Βούζα, αφού στο 11ο λεπτό ο Σεχολάρι με σουτ έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Σικαλιά. Κομβικό σημείο για την εξέλιξη της αναμέτρησης ήταν το 28ο λεπτό. Τότε, ο Ιακωβάκης κέρδισε πέναλτυ από τον Λαζαρίδη, ο οποίος αποβλήθηκε και ο Σέγκος δεν λάθεψε από την άσπρη βούλα, βάζοντας σε θέση οδηγού τους γηπεδούχους. Επτά λεπτά αργότερα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Τάουερ με κεφαλιά- ψαράκι έκανε το 2 - 0 και έδωσε ισχυρό προβάδισμα στην ομάδα του, η οποία εν τέλει εξασφάλισε το δεύτερο σερί εντός έδρας τρίποντο,. Ανεβαίνει ο Ηρακλής Ψαχνών, 2-0 τον Πιερικό

Ηρακλής Ψαχνών (Βούζας): Σικαλιάς, Ζουλιώτης (30' Ρούτσης 70' Τζάκης)
Τάουερ, Μπακομήτρος, Ρεπετσάς, Κονέ, Βανγκελί ( 46' Ντελέκος )

Πιερικός (Γκουλής): Τόλιος, Λαζαρίδης, Γιαζιτζόγλου, Φαμπίνιο, Δήμου,
Σεχολάρι ( 46' Ιτσιος ) Ντόικιτς, Δεσποτόφσκυ ( 77' Παπαδόπουλος )