Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2012

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπράγκα 3 - 2

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε
3 - 2 την Μπράγκα με ανατροπή από 0 - 2 στο Oλντ Τράφορντ και έκανε το 3 στα 3,. Το Ολντ Τράφορντ... πάγωσε μόλις στο 2ο λεπτό, καθώς η Μπράγκα άνοιξε το σκορ με την κεφαλιά του Αλλάν, έπειτα από την σέντρα του Ούγκο Βιάνα,. Ο Αλλάν χτύπησε για δεύτερη φορά στο 20', κάνοντας το 2 - 0 για τους Πορτογάλος με πλασέ μέσα από την περιοχή έπειτα από προσπάθεια από δεξιά και πασα του Εντερ,. Μόλις πεντε λεπτά αργότερα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ μείωσε με την κοντινή κεφαλιά του Χαβιέρ Ερνάντες, έπειτα από σέντρα του Σίνζι Καγκάουα,. Από εκτέλεση κόρνερ του Ρόμπιν φαν Πέρσι και κόντρες στην περιοχή, ο Εβανς από κοντά ισοφάρισε σε
2 - 2 στο 62',. Η ανατροπή για την ομάδα του Σερ Αλεξ Φέργκιουσον ολοκληρώθηκε στο 75' με τον Χαβιέρ Ερνάντες να σκοράρει για 2η φορά στο ματς και να κάνει το 3-2 με κοντινή κεφαλιά από πασα του Κλέβερλι,. http://www.manutd.com/

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Ραφαέλ, Κάρικ, Εβανς, Μπούτνερ,