Τετάρτη 24 Οκτωβρίου 2012

Νόρτζελαντ - Γιουβέντους 1 - 1

( 50' Μπέκμαν - 81' Βούσινιτς ) Με τον Αντζελο Αλέσιο στον πάγκο (τελείωσε η ποινή του) η Γιουβέντους μπήκε υπεροπτικά στην έδρα της Νόρτζελαντ και βρέθηκε στο καναβάτσο. Αφού πρώτα έχασε ευκαιρίες, στο 50ο λεπτό βρέθηκε να κυνηγά το σκορ μετά από θαυμάσια εκτέλεση φάουλ του Μπέκμαν, ο οποίος έγραψε ιστορία πετυχαίνοντας το πρώτο γκολ των Δανών στη διοργάνωση,. Χρειάστηκαν αρκετά λεπτά για να συνέλθει η Μεγάλη Κυρία από την ψυχρολουσία και να προσπαθήσει να επιτεθεί για να αλλάξει τα δεδομένα του αγώνα. Στο 81ο λεπτό ο Βούσινιτς σκόραρε και η Γιούβε είχε το χρόνο για να γυρίσει το ματς, αλλά το 1 - 1 δεν άλλαξε,. Οι πρωταθλητές Ιταλίας μπήκαν σχεδόν όλοι στην περιοχή των Δανών, ωστόσο δεν είχαν το καθαρό μυαλό να βρουν το δεύτερο γκολ. Αυτή ήταν η 9η συνεχόμενη ισοπαλία για τη Γιουβέντους που αποτελεί νέο ρεκόρ στο Champions League,. http://www.fcn.dk/

Νόρτζελαντ: Χάνσεν, Πάρκχαρστ, Οκορέ, Ρούνιε, Εμτιλίγκα, Αντου,
Στόκχολμ, Λάουντρουπ (71' Κρίστενσεν) Λόρεντζεν (88' Κρίστιανσεν)

Γιουβέντους: Μπουφόν, Λούσιο (76' Μπέντνερ) Μπονούτσι, Κιελίνι, Ισλα,
Βιδάλ (83' Τζιακερίνι) Πίρλο, Μαρκίζιο, Ντε Τσέλιε, Τζιοβίνκο, Μάτρι (67' Βούτσινιτς)

NORDSJAELLAND 1 - 1 JUVENTUS, GOALS: Beckmann 51 Vucinic 81

Νόρτζελαντ - Γιουβέντους 1 - 1 ( 50’ Μπέκμαν – 81’ Βούτσινιτς )