Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Καλλονή - Νίκη Βόλου 0 - 2

Η Καλλονή μπορεί να είχε τη θερμή συμπαράσταση 2,.500 φίλων της, ωστόσο δεν μπόρεσε να τους αποζημιώσει παρά την κυριαρχία της στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης.
Η Νίκη Βόλου άνοιξε το σκορ στο 30ό λεπτό με σουτ του Φλίγκου, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε την αμυντική αδράνεια σε εκτέλεση φάουλ του Κυριάκου και μέχρι το τέλος του αγώνα κράτησε σχετικά εύκολα το προβάδισμα. Με εξαίρεση τη φάση του 53ου λεπτού ( ο Λεοζίνιο σούταρε άουτ από πλεονεκτική θέση ) η ομάδα της Λέσβου δεν έκανε κλασσικές ευκαιρίες για να σκοράρει. Αντίθετα οι φιλοξενούμενοι κλείδωσαν τη νίκη στο 89' με πλασέ του Ιάκομπ που είχε περάσει ως αλλαγή πέντε λεπτά νωρίτερα. Η Καλλονή ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γκονσάλες στο 88',. http://sports.in.gr/football/bethniki/article/?aid=1231217814

Καλλονή (Καβακάς): Μάππας, Σερφά, Χωριανόπουλος (66' Γάλας)
Αναστασιάδης, Κώτσιος, Σιλιγαρδάκης ( 81' Γκόβας ) Μαρσέλο,
Μανούσος ( 72' Μανουσάκης ) Γκονσάλες, Λεοζίνιο, Καζάκης,.

Νίκη Βόλου (Αμανατίδης): Καρακούτσης, Ψιάνος, Μήτσης, Ριζόγιαννης,
Κυριάκος, Βέρτζος, Σαμαράς, Τάσιτς (70' Πουρτουλίδης) Τάντιτς
( 78' Ουέλινγκτον ) Σκούφαλης ( 84' Ιάκομπ ) Φλίγκος,.

Football League 2011 - 2012

Αναγέννηση Γιαννιτσών - Πανσερραϊκός 1 - 0

Η Αναγέννηση Γιαννιτσών εκμεταλλεύθηκε για τρίτη φορά σε ισάριθμα παιχνίδια την έδρα της και με γκολ του Ιορδανίδη νίκησε τον αήττητο, μέχρι σήμερα, Πανσερραϊκό. Τα λιοντάρια είχαν τον έλεγχο στο τελευταίο 20λεπτο του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο δεν μπόρεσε να απειλήσει σοβαρά την εστία του Λαμπάκη. Τελικά η ομάδα που σκόραρε ήταν αυτή του Νίκου Παναγιωτίδη (στο 65ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ιορδανίδη)  η οποία στη συνέχεια έχασε τρεις διαδοχικές ευκαιρίες για να κλειδώσει τη νίκη. Η πλάστιγγα έγειρε προς το μέρος των γηπεδούχων, όταν στο 79ο λεπτό ο Καρακώστας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη για σκληρό μαρκάρισμα,.

Αναγέννηση Γιαννιτσών (Παναγιωτίδης): Λαμπάκης, Καρπαθάκης (48' Χατζόγλου)
Σερέτης (85' Σιδηρόπουλος) Φελίππε (46' Μπαξεβάνος) Σπαθάρας,
Καρακάσογλου, Ιορδανίδης, Στεφανίδης, Τσιάμης, Σκέμπης, Φάμπιο,.

Πανσερραϊκός (Γρηγορίου): Λουσινί, Κιάσσος, Καψάλης (76' Τσούτσης)
Μπριλάκης, Καρακώστας, Σιάκκας, Ράνιτς, Ανάκογλου, Κόντος (75' Τσαούσης)

Εθνικός Γαζώρου - Φωκικός 4 - 0

Την πρώτη νίκη της ιστορίας του στη Football League σημείωσε ο Εθνικός Γαζώρου και, μάλιστα, με το εμφαντικό 4 - 0 επί του αξιόμαχου φέτος Φωκικού. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και παρά τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες πήραν γρήγορα προβάδισμα δύο τερμάτων με τους Γκόγκα
(στο 17' με κεφαλιά) και Μπεκιάρη (στο 22' με σουτ) Τα πάντα κρίθηκαν στο τρίτο λεπτό του δευτέρου μέρους όταν ο Ζιγκερίδης με σουτ έκανε το 3 - 0, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 70' με κοντινή προβολή,.

Εθνικός Γαζώρου (Διλμπέρης): Αποστολίδης, Κοσμίδης (76' Παπάζογλου)
Κουκόλης (75' Καρυπίδης) Καπίας, Μερεσιώτης, Μουσικάκης (67' Νίρλας)
Ζιγκερίδης, Γεωργιάδης, Μπεκιάρης, Ναλμπάντης, Γκόγκας,.

Φωκικός (Βαζέχα): Γεωργίου, Κωστόπουλος, Χαλούλος, Εσόνο, Τετέ,