Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Πανθρακικός - ΠΑΣ Γιάννινα 0 - 3

Θριαμβευτική ήταν η πρώτη νίκη του ΠΑΣ μακριά από τα Ιωάννινα, αφού ο Πανθρακικός δεν μπόρεσε να εξουδετερώσει τις φαρμακερές αντεπιθέσεις του.
Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 9ο λεπτό από τον Ιλιτς, ο Τσουκαλάς σκόραρε σε κομβικό σημείο (45') ενώ ο Κοροβέσης έγραψε το τελικό 3 - 0 στο 74',.
http://www.pas.gr/news/,. Το δυναμικό ξεκίνημα των παικτών του ΠΑΣ Γιάννινα τους αποζημίωσε με ένα γκολ πριν ακόμη συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο. Ακόμη και αν αυτό σημειώθηκε με τη... βοήθεια του Αντίλοβιτς, ο οποίος έχασε την μπάλα από τα χέρια του σε σουτ του Ιλιτς. Αυτή ήταν η πρώτη τελική προσπάθεια των φιλοξενούμενων,. Ο Πανθρακικός δεν το έβαλε κάτω και στο 24ο λεπτό ο Οικονόμου κέρδισε πέναλτυ από τον Μουνάφο, αλλά ο Αντίλοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά την εκτέλεση του Βαϊρουά, κρατώντας το προβάδισμα για την ομάδα του. Αμέσως ο Βαϊρουά πέρασε δίπλα στον Κοντογουλίδη, οι γηπεδούχοι άσκησαν πίεση, οι καθοριστικές επεμβάσεις του Μιχαήλ, όμως, δεν τους επέτρεψαν να ισοφαρίσουν,.