Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Σαιντ Μίρρεν - Σέλτικ 0 - 5

Εύκολο έργο είχε η Σέλτικ κόντρα στην Σαιντ Μίρρεν στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής του Σκωτσέζικου πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά επικράτησε με 5 - 0 εκτός έδρας, έχοντας τον Γουανιάμα σε πολύ καλή ημέρα,. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, ανοίγοντας το σκορ στο 15’ λεπτό με τον Χούπερ, μόλις τρία λεπτά αργότερα η Σέλτικ έκανε το 2 - 0 με τον Αμπρόουζ,. Στη συνέχεια και πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου οι Καθολικοί έκαναν το 4 - 0 με τον Γουανιάμα να σκοράρει δις στο 32’ και 35΄λεπτό,. Το τελικό αποτέλεσμα
5 - 0 διαμόρφωσε ο Βατ τέσσερα λεπτά πριν την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του παιχνιδιού,. Η Σέλτικ παραμένει στην πρώτη θέση του πρωταθλήματος, έχοντας πέντε βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Χιμπέρνιαν, έχοντας ωστόσο ένα παιχνίδι λιγότερο,  http://www.celticfc.net/mainindex.php

εισιτηρια 6,008

Σαιντ Μίρρεν - Σέλτικ 0 - 5 ( 15’ Χούπερ 18’ Αμπροουζ 32’ 38’ Γουανιάμα 86’ Βατ )