Σάββατο 13 Οκτωβρίου 2012

Λουξεμβούργο - Ισραήλ 0 - 6 ολοκληρος ο αγωνας

Με τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο, το Ισραήλ συνέτριψε εκτός έδρας το Λουξεμβούργο με 6 - 0 για την 3η αγωνιστική των προκριματικών του Μουντιάλ 2014 στον 6ο όμιλο,. Ετσι, ανέβηκε στην τρίτη θέση,. Βέβαια, έχει μπροστά της τα… βουνά της Ρωσίας και της Πορτογαλίας, την ώρα που η πρώτη νωρίτερα είχε ρίξει στο… καναβάτσο τους Ιβηρες,. Στο 4’ ο Ραντί έκανε το 1 - 0 για το Ισραήλ και στο 12’ ο Μπεν Μπασάτ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Το τρίτο γκολ σημείωσε ο Χεμμέντ στο 27’ κάνοντας το 3 - 0, αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου,. Στο δεύτερο μέρος ο Μέλικσον όπλισε στο 60’ ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 4 - 0,. Το 5 - 0 πέτυχε ο Χεμμέντ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 73’ ενώ το τελικό 6 - 0 έγραψε και πάλι ο ίδιος παίκτης, πετυχαίνοντας χατ - τρικ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων,.  http://www.flf.lu/