Δευτέρα 1 Οκτωβρίου 2012

ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός 1 - 0

Με πρωταγωνιστή τον Κοροβέση ο ΠΑΣ Γιάννινα πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Super League επικρατώντας με
1 - 0 του Λεβαδειακού.     Οι Ηπειρώτες έχασαν και πέναλτυ με τον Ιλιτς,. Με πρωταγωνιστή τον νεαρό Νίκο Κοροβέση ο ΠΑΣ Γιάννινα κατάφερε να πετύχει την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα επικρατώντας με 1 - 0 του Λεβαδειακού στο ματς που έκλεισε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής της Super League,. Ο 20χρονος μέσος που έκανε ντεμπούτο στην μεγάλη κατηγορία πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, ενώ κέρδισε και το πέναλτυ το οποίο δεν κατάφερε να αξιοποιήσει ο Ιλιτς. Οι Ηπειρώτες με τη νίκη αυτή έφτασαν στους 5 βαθμούς, αφήνοντας τους Βοιωτούς στους τέσσερις. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες έκαναν αρκετά λάθη, οι ευκαιρίες ήταν λίγες μπροστά από τις δύο εστίες με τον ΠΑΣ να είναι λίγο πιο κινητικός και να χάνει την μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όταν κέρδισε πέναλτυ και ο Ιλιτς έστειλε την μπάλα άουτ,. http://www.sportena.com/posts/news/podosfairo/