Δευτέρα 15 Οκτωβρίου 2012

Ολυμπιακός Βόλου - Καλλιθέα 1 - 1 Καβάλα - Θρασύβουλος 1 - 1

Ενα πανό που ανήρτησαν οι οπαδοί του Ολυμπιακού Βόλου είχε ως αποτέλεσμα να γίνουν τρεις διακοπές στο πρώτο μέρος και να δοθούν 18 λεπτά καθυστερήσεων. Λίγα λεπτά μετά την... οριστική επανέναρξη της αναμέτρησης ο Κόλεφ άνοιξε το σκορ με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στο δεύτερο μέρος η Αθηναϊκή ομάδα ανέβασε ρυθμούς και ευτύχησε να ισοφαρίσει στο 74' με προβολή του Φαρινόλα, έπειτα από πασα του Μαρουκάκη. Ο τελευταίος αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε ένα λεπτό - η πρώτη για φάουλ και η δεύτερη για διαμαρτυρίες - ωστόσο αυτό δεν στοίχισε στην ομάδα του,.

Ολυμπιακός Βόλου (Βαζάκας): Γκίτκος, Καρράς, Κατσιαρός, Γκότοβος
Στογιάνωφ, Τσιάτσιος, Πινδώνης, Παππάς, Ογιαρμπίντε, Γιενγκά, Κόλεφ

Καλλιθέα (Παντέλης): Κατσούλης, Αρβανίτης, Φέρειρα, Σταύρου,
Μουσταφίδης, Ατματζίδης ( 93' Πλάτανος ) Καλτσάς, Ρουσάκης,

Καβάλα - Θρασύβουλος 1 - 1

Εναν πολύτιμο βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη απέσπασε ο Θρασύβουλος.
Η Καβάλα προηγήθηκε μόλις στο 10ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντιέ και άγγιξε το 2 - 0 στο 70' με τον νεοεισελθόντα Πλιάγκα,. Εν τέλει η ομάδα της Φυλής ήταν εκείνη που σκόραρε και πήρε το βαθμό με ωραίο σουτ του Μπέκα στο 79ο λεπτό. Η φάση του αγώνα