Παρασκευή 5 Οκτωβρίου 2012

Σαιντ Ετιέν - Νανσυ 4 - 0

Μόλις 25 λεπτά χρειάστηκαν οι στεφανουά για να συντρίψουν τη Νανσυ με σκορ 4 - 0 και να επιστρέψουν στις νίκες, στην αναμέτρηση που άνοιξε το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής της Ligue 1,. Αυτή ήταν η πέμπτη συνεχόμενη ήττα των φιλοξενούμενων και μάλιστα χωρίς να πετύχουν γκολ! Από το 9ο λεπτό το Ζοφρουά Γκισάρ ήταν στο… πόδι, με τον Μπραντάο να ανοίγει το σκορ. Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε ο Αμουμά να δώσει αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, με τον Βραζιλιάνο επιθετικό να σκοράρει ξανά στο 22’,. Η σεμνή τελετή έλαβε τέλος στο 25ο λεπτό όταν ο Ομπαμεγιάνγκ έβαλε και εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς,. http://www.asse.fr/index.php?page=detail_actu&id=9977

Σαιντ Ετιέν - Νανσυ 4 - 0 ( 9’ 22’ Μπραντάο 19’ Αμουμά 25’ Ομπαμεγιάνγκ )