Δευτέρα 22 Οκτωβρίου 2012

ΑΠΟΕΛ - Ολυμπιακός Λευκωσίας 4 - 0

Εντυπωσιακή εμφάνιση από τον ΑΠΟΕΛ στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό Λευκωσίας στο ΓΣΠ, τον οποίο συνέτριψε με σκορ
4 - 0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Κυπριακού Πρωταθλήματος,. Μεγάλος πρωταγωνιστής του αγώνα για τους νικητές ήταν ο Νούνο Μοράις με τα δύο γκολ που πέτυχε,. Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να προβάλουν καμμία αντίσταση στους γαλαζοκίτρινους,. Με αυτούς τους τρεις βαθμούς οι γηπεδούχοι βρέθηκαν και πάλι στην κορυφή της βαθμολογιας,. Το σκορ άνοιξε ο Μοράις στο 21ο λεπτό και το ημίχρονο έκλεισε χωρίς καμμία ιδιαίτερη φάση για τις δύο ομάδες. Στο δεύτερο μέρος ο ΑΠΟΕΛ μπήκε με το πόδι στο… γκάζι και κατάφερε μέσα σε τέσσερα λεπτά να πετύχει δύο γκολ, στο 64’ με τον Αντόρνο και στο 68’ με πέναλτυ του Μαντούκα,. Το τελικό 4 - 0 έκανε και πάλι ο Μοράις στο 82’,. http://www.apoel.net/apoel2/index.php