Κυριακή 14 Οκτωβρίου 2012

Πλατανιάς Χανίων - Ατσαλένιος 4 - 1

Την νίκη με 4 - 1 επί του Ατσαλένιου πήρε ο Πλατανιάς Χανίων σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Δημοτικό Γήπεδο Περιβολίων,. Αν και από πλευράς γηπεδούχων έλειπαν οι Ποτουρίδης, Αρόχα και Ντοέ η ομάδα του Γιάννη Χατζηνικολάου δεν δυσκολέυτηκε να πάρει την νίκη και να πάει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο Κρητικό ντέρμπυ της Δευτέρας απέναντι στον ΟΦΗ για την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League,. Το 1 - 0 για τους Χανίωτες έκανε ο Αναστασάκος μόλις στο 13ο λεπτό, με τον Μαρτσάκη τέσσερα λεπτά αργότερα να γράφει το 2 - 0,.  Στο 42ο λεπτό ο Ονουάτσι με δυνατό διαγώνιο σουτ έκανε το 3 - 0,.

Στο δεύτερο μέρος ο Χατζηνικολάου πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές με την ομάδα του Ατσαλένιου να μειώνει σε 3 - 1 με τον Συσκάκη στο 59ο λεπτό. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μαραγκουδάκης με κεφαλιά στο 85ο λεπτό,.

Γιωργος Γιακουμάκης, Καινουργιάκης (25΄Μαθιουδάκης) Τσαφαντάκης,
Συσκάκης, Σκουλούδης, Π,. Γιακουμάκης, Μυρ,. Γιακουμάκης.

Ενώ έπαιξαν και οι: Παπαδάκης, Καραταράκης, Κ,. Βρεττός, Μανιάς,
Φραγκιαδάκης, Αραβιάκης, Ν,. Βρεττός, Πλεύρης, Χάρμπης, Μπουτσάκης

Κέρκυρα - Τηλυκράτης Λευκάδας 2 - 0

Χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα η ομάδα της Κέρκυρας νίκησε 2 - 0 τον Τηλυκράτη Λευκάδας σε φιλική αναμέτρηση,. Η ομάδα του Ακη Μάντζιου πήρε την νίκη και πάει με αρκετά καλή ψυχολογία στην επανέναρξη του πρωταθλήματος και συγκεκριμένα στο αγώνα με τον Πανιώνιο στην Νέα Σμύρνη το Σάββατο 20/ 10,. Ο Μάντζιος πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές στο συγκεκριμένο φιλικό, θέλωντας όλοι οι ποδοσφαιριστές του να είναι ετοιμοπόλεμοι έχοντας χρόνο συμμετοχής,. Οσον αφορά το φιλικό, το σκορ για τους Φαίακες άνοιξε ο Κοντοδήμος στο 33ο λεπτό με απ ευθείας εκτέλεση φάουλ, για να διαμορφώσει το τελικό 2 - 0 ο Διαμαντόπουλος με πλασέ στην κίνηση στο 65ο λεπτό,. http://www.dailygoal.gr/shownews.php?new_id=10593