Παρασκευή 12 Οκτωβρίου 2012

Βραζιλία - Ιράκ 6 - 0

Η επανεμφάνιση του Κακά με την εθνική Βραζιλίας είναι γεγονός!, Ο μεσοεπιθετικός της Ρεάλ Μαδρίτης αγωνίστηκε βασικός με τη φανέλα της Σελεσάο για πρώτη φορά μετά το 2010, και μαζί με τους υπόλοιπους συμπαίκτες του επικράτησαν 6 - 0 του Ιράκ. Με πολλούς αστέρες παρατάχθηκε η ομάδα του Μάνο Μενέσες,. Τον… χορό των γκολ άνοιξε ο Οσκαρ στο 22’ μετά από ασίστ του Νευμάρ και πέντε λεπτά αργότερα και πάλι ο μεσοεπιθετικός της Τσέλσυ βρήκε… δίχτυα. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά του Κακά να δώσει την πάσα,. Και αφού είχε ήδη μια ασίστ στο παιχνίδι, έβαλε κι αυτός γκολ. Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, ο Κακά πέτυχε το τέρμα και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3 - 0,.

Στο 56’ ο Χουλκ έκανε το 4 - 0 και στο 75’ μπήκε και το όνομα του Νευμάρ στους σκόρερ του αγώνα, με τον άσσο της Σάντος να δίνει… αέρα πέντε γκολ στη Βραζιλία,. Το τελικό 6 - 0 στη φιλική αναμέτρηση της Σελεσάο σημείωσε ο Λούκας Μόουρα,