Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Μπορντω - Λιλ 1 - 1

Μπορεί να ήλπιζε ότι στην έδρα της θα καταφέρει να επιστρέψει στις νίκες αλλά λογάριαζε χωρίς τον Μπάσα! Η Μπορντω είχε το προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης ωστόσο δεν κατάφερε στο σπίτι στο οποίο παραμένει αήττητη από τον περασμένο Μάρτιο να νικήσει τη Λιλ,. Το τελικό αποτέλεσμα ήταν
1 - 1 με τον αμυντικό της να το διαμορφώνει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων,. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ στο 18ο λεπτό με τον Ομπράνιακ μετά από πάσα του Μαριάνο,. Αν και πήρε το προβάδισμα η Μπορντω σχετικά νωρίς δεν μπόρεσε να κρατήσει τη νίκη την οποία και έχασε στις καθυστερήσεις,. Μετά το παιχνίδι αυτό η Μπορντω παρέμεινε για τρίτο παιχνίδι μακριά από τα επιτυχημένα αποτελέσματα,. http://www.goal.com/en/

Μπορντω - Λιλ 1 - 1 ( 18 Ομπρανιακ - 90+2 Μπασα )

Bordeaux - Lille OSC 1 - 1