Σάββατο 20 Οκτωβρίου 2012

Χόφενχαϊμ - Γκρόιτερ Φυρτ 3 - 3

Αν και έπαιζε εκτός έδρας, αν και είναι τελευταία στη βαθμολογία, αν και βρέθηκε τρεις φορές(!) πίσω στο σκορ, η Γκρόιτερ Φυρτ πήρε σπουδαίο βαθμό στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων στο σπίτι της Χοφενχάιμ με το τελικό 3 - 3, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 8ης αγωνιστικής στην Bundesliga,. Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, με τον Φιρμίνιο στο 8’ να κάνει το 1 - 0,. Στο 39’ οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα, με το γκολ του Στίμπερ,.  Ο Χοσέλου έβαλε εκ νέου μπροστά την ομάδα του στο 67’,. Και πάλι η Γκρόιτερ Φυρτ δεν τα παράτησε και έκανε το 2 - 2 στο 84’ με τον Πριμπ. Και όμως είχε ακόμα συγκινήσεις το παιχνίδι,. Στο 89’ ο Χοσέλου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, έκανε το 3 - 2 και έδιωξε το άγχος από τα πρόσωπα των γηπεδούχων,. Και ενώ ο διαιτητής ήταν έτοιμος να σφυρίξει το τέλος του αγώνα, ο Σόμπιεχ στη τελευταία φάση του αγώνα έκανε το 3 - 3, μοίρασε… εγκεφαλικά στους γηπεδούχους και έκλεψε το βαθμό,. Attendance: 22,150,. http://www.kicker.de/

TSG 1899 Hoffenheim 3 - 3 SpVgg Greuther Fürth

( 8' Φιρμίνο 67' 89' Χοσέλου - 39' Στίμπερ 84' Πριμπ 90+3' Σόμπιεχ )